Damhert met pijn in zijn poot naar apotheek in Zandvoort

© Foto Guus van Zijtveld

Van onze verslaggever
Zandvoort

Herten zijn vaker te zien in Zandvoort, maar het gebeurt niet vaak dat ze onverwacht een bezoekje brengen aan de apotheek.

Een bok stond donderdagochtend bij de ingang van de apotheek aan het Beatrixplantsoen. Het beest is een bekende verschijning in het dorp, vertelt de Zandvoortse hertenfluisteraar Willem van der Sloot. Het beest, met als bijnaam damhert Blankebil, woont al jaren in vakantiepark Center Parcs. Af en toe waagt hij een uitstapje in het dorp.

Volgens Van der Sloot heeft het beest een tumor aan zijn achterpoot, maar dat wordt in de gaten gehouden een dierenarts. Zo gek is het dus niet dat het beest op bezoek wilde gaan bij de apotheek in de buurt, misschien heeft dat wel met pijn aan zijn poot te maken. Voorbijganger Guus van Zijtveld maakte een foto die via de hertenfluisteraar bij de redactie van Haarlems Dagblad belandde.

Meer nieuws uit Haarlem

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.