Vondst asbest in Bloemendaalse kerk bleef geheim voor omwonenden
Redacteur Haarlem
bloemendaal
Bij de verbouwing van een kerk in Bloemendaal is eind vorige maand asbest gevonden. Buurtbewoners wisten daar tot gisteren niets van.
Het gaat om de rooms-katholieke kerk Heilig Sacrament aan de Dennenlaan, waarvan de benedenverdieping het onderkomen wordt van twee huisartsen. Koos Noordeloos, een van de twee huisartsen, vond het naar eigen zeggen niet nodig om omwonenden in te lichten.
De gang van zaken staat haaks op de visie van Tames Kokke, wethouder bij de gemeente Bloemendaal. ,,We leven in een maatschappij waarin we transparantie geven over zaken'', zo reageert hij. ,,Als er asbest wordt ontdekt, moeten buurtbewoners meteen worden ingelicht. Er mag geen sfeer van geheimzinnigheid ontstaan, door wie dan ook.''