VELSEN - (update: video/fotoalbum) Plotselinge gladheid door een opvriezend wegdek zorgde zondagvond voor veel ongelukken in de Noord-Holland. Vooral op de A9 en op de A22 was het een chaos. Daar zijn minstens twaalf ongelukken gebeurd, waarbij vijf mensen ernstig gewond zijn geraakt. De meesten van hen liepen botbreuken op. Tientallen auto's raakten van de weg. De beide snelwegen zijn een tijdlang afgesloten geweest. De A9 is inmiddels weer vrijgegeven.
De A9 was dicht tussen Heemskerk en het knooppunt Beverwijk. Op de rest van de snelweg mocht niet harder gereden worden dan vijftig kilometer per uur. De A22 was in noordelijke richting gesloten tussen Velsen en knooppunt Beverwijk, en in zuidelijke richting tussen knooppunt Beverwijk en Beverwijk. De Velsertunnel was ook dicht. De meeste ongevallen vonden plaats aan de noordkant van de tunnel. Maar ook aan de zuidkant, richting Haarlem op de A22, zijn ongelukken gemeld, waaronder bij Velserbroek.
De hulpdiensten reden zondagavond af en aan naar de slachtoffers. Ook was er een traumateam aanwezig. Het verkeer werd door de politie in konvooi van de rijkswegen afgehaald. De A22 is op dit moment nog dicht. Verkeer moet via de Wijkertunnel omrijden naar de A9.
Het KNMI gaf zondagavond code oranje af voor Noord-Holland. dit staat voor extreem weer. Naar verwachting blijft het maandag ook ijzelen.





