IJMOND - De verkeersveiligheid in de IJmond kan op veel plekken worden verbeterd. Die conclusie is gebaseerd op ongeveer honderd meldingen van gevaarlijke plekken in het verkeer in de krantenserie Gevarenzone IJmond. In totaal kwamen er ongeveer honderdvijftig meldingen binnen, maar veel plekken zijn vaak genoemd.
In IJmuider Courant en Dagblad Kennemerland is de oproep gedaan aan lezers om risicoplaatsen in het verkeer te noemen. Vanuit Velsen zijn ongeveer honderd reacties binnengekomen, vanuit IJmond-Noord ongeveer vijftig.
Op basis van deze reacties blijkt dat de meeste Velsenaren (21 meldingen) de oversteekplaats aan het Moerbergplantsoen bij de Stephensonstraat de onveiligste plek vinden, doordat er veel kinderen over en weer oversteken van basisschool het Kompas.
Daarna worden de beruchte kruising Orionweg-Pleiadenplantsoen-Raafstraat en de kruising Kromhoutstraat-Strandweg het vaakst genoemd als onveilige plekken in het verkeer.
Verkeersconsulent Bernard Mosselman van Veilig Verkeer Nederland heeft op verzoek van de krant de oversteekplaats beoordeeld. Er valt volgens hem veel te verbeteren.
Lees de IJmuider Courant van zaterdag voor al het nieuws over de risicoplekken in het Velsense verkeer
