Haarlems Dagblad - Website gemeente Haarlemmermeer slecht bereikbaar
Website gemeente Haarlemmermeer slecht bereikbaar Gepubliceerd 18 oktober 2012 12:51 | Laatste update 18 oktober 2012 13:14

HAARLEMMERMEER - De website van gemeente Haarlemmermeer is de op drie na slechtst bereikbare gemeentesite van Nederland. Dit blijkt uit onderzoek van Uptrends.

Tijdens de onderzoeksperiode van zeven weken is door Uptrends geconstateerd dat de website 31,9 uur onbereikbaar was. Dit is nog slechter dan de cijfers van vorig jaar. Toen was de gemeente volgens Uptrends 23,1 uur onbereikbaar. Dit jaar deden alleen Schiedam, Oegstgeest en Zwijndrecht het slechter. Gemiddeld waren de gemeentewebsites in Nederland 3,3 uur onbereikbaar.
Van 22 september tot 8 oktober dit jaar deed Uptrends onderzoek naar de bereikbaarheid van de websites van de 395 Nederlandse gemeenten. Uptrends is gespecialiseerd in het monitoren van de bereikbaarheid van websites en servers. Tijdens het onderzoek wordt vanuit honderd stations over de hele wereld elke vijf minuten geprobeerd de startpagina van de gemeenten te openen. Wanneer de eerste poging mislukt, wordt meteen vanuit een ander station geprobeerd contact te maken. Als ook het tweede station geen contact kan maken, spreekt het onderzoeksbureau van ’down-time’.
Een woordvoerder van de gemeente spreekt van een toevallige samenloop van omstandigheden. De website werd juist in de onderzoeksperiode om veiligheidsredenen verplaatst naar een nieuwe server.

 

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties
Stelling: Beeld Kenau en Ripperda is een aanwinst

Het omstreden beeld van Kenau en Ripperda is eindelijk geplaatst op het Stationsplein. Ondanks alle kritiek is het een aanwinst voor Haarlem. Wat is uw mening?