Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies' , veilt de maskers. Foto United Photos Bart van Vliet

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Reageren

Reageer op dit artikel

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Staat winnaar staatsloterij

De omzet van de staatsloterij nam vorig jaar met 35 miljoen af. De klanten moesten dat bekopen. Er werd ruim twintig miljoen minder prijzengeld uitgekeerd. Vooral de kleinere prijzen verdwenen, waardoor deelnemers soms maanden op rij een niet trekken of blij moeten zijn met een prijsje van zevenenhalve euro. De staat had géén last van de teruglopende inkomsten. De afdracht aan het ministerie van financiën bleef nagenoeg gelijk. Het is duidelijk wie de grootste winnaar van de staatsloterij is. Vadertje staat trekt nooit een niet.

Stelling
Stelling

Na Koningsdag zelf rotzooi opruimen

Feestgangers en straatventers laten op Koningsdag onvoorstelbare hoeveelheden rotzooi achter, wat Spaarnelanden de volgende dag moet opruimen. Mensen die hun spulletjes op Koningsdag op straat willen verkopen, moeten de straten voortaan schoon achterlaten.

Stelling
Het antwoord van...
Zaans Medisch Centrum
Bas ter Meulen
Neuroloog
27-04-2015 00:00 Vraag & antwoord

Een operatie bij een hernia is allang niet meer vanzelfsprekend. Tegenwoordig wordt nog maar 15 procent van alle hernia's geopereerd. Zeven op de tien hernia's gaan binnen drie maanden vanzelf over. Neuroloog Bas ter Meulen van het Zaans Medisch Centrum vertelt onder meer hierover in zijn antwoorden op lezersvragen.

Lees verder!