Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Deelname loterij niet dom

De kans dat u de hoofdprijs wint in de Oudejaarsloterij (30 miljoen) is volgens Remco van der Hofstad, hoogleraar kansberekening slechts één op de 4,3 miljoen. Dat is evenveel als 24 keer op rij kop gooien. Hij stelt dat als je geld wil verdienen, je niet mee moet doen aan de loterij. Alsof niet deelnemen aan de loterijen je nou zoveel oplevert! Wie niet meedoet aan een loterij werd ook bijna zeker dat hij of zij geen miljonair wordt. Bovendien is het toch leuk om te dagdromen over wat je met het prijzengeld kunt doen? Alleen dat al is deelname aan de Oudejaarsloterij waard. De stelling luidt: Deelname loterij niet dom.

Stelling
Stelling

Halsema heeft gelijk in debat Schneiders

Burgemeester Schneiders gaat te ver met de uitspraak dat Hoes zijn geaardheid alleen op een burgermeesterlijke manier mag uiten. Halsema heeft dit geschreven in de onlinekrant De Correspondent. Halsema noemt Bernt Schneiders ‘als opperburgemeester een benepen sufferd’. Schneiders is voorzitter van het Nederlands Genootschap van Burgemeesters en heeft zich uitgesproken over de kwestie Onno Hoes.

Stelling
Het antwoord van...
Zaans Medisch Centrum
Miguel Sewnath
Orthopeed
22-12-2014 13:50 Vraag & antwoord

Proberen die ene map van de hoogste plank te pakken of die pan uit het bovenste keukenkastje te gebruiken, terwijl die plekken eigenlijk net iets te hoog zijn. Dat kunnen mensen die last hebben van een frozen shoulder beter vermijden. ,,Rust is de snelste en beste remedie bij deze aandoening", zegt orthopeed Miguel Sewnath van het Zaans Medisch Centrum. Hij beantwoordt deze week drie vragen over schouderklachten.

Lees verder!