Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Sponsors: handen af van inhoud tv-drama

RTL4 heeft scènes in de serie Nieuwe Buren aangepast, omdat sponsor Gall&Gall deze niet vond stroken met haar beleid ten aanzien van verantwoord drankgebruik. Nieuwe Buren is gebaseerd op het gelijknamige boek van Saskia Noort en draait om twee stellen, die besluiten hun relaties voor anderen te openen en swingers te worden. Ook lusten de stellen in het boek van Van Noort wel een stevige slok. Maar niet in de serie dus. Te zot voor woorden. Drama is drama, de kijker heeft recht op een ongekuist scenario. Sponsors dienen zich niet te gedragen als een censor.

Stelling
Stelling

Beijneshal moet worden gesloopt

Ontwikkelaar Pinnacle heeft het complex Beresteyn op het Stationsplein aangekocht en wil dit grondig gaan aanpakken. De lelijke Beijneshal moet daarbij in ieder geval worden gesloopt. Wat is uw mening?

Stelling
Het antwoord van...
Oogcentrum Noordholland
Danny Gans
Oogarts
29-09-2014 19:59 Vraag & antwoord

Diabetes en oogproblemen zijn twee woorden die je misschien niet zo snel in één zin verwacht. Toch krijgen veel mensen met diabetes vroeg of laat te maken met oogafwijkingen. Danny Gans is oogarts bij Oogcentrum Noordholland en beantwoordt drie vragen over diabetes en oogafwijkingen.

Lees verder!