Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies' , veilt de maskers. Foto United Photos Bart van Vliet

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Reageren

Reageer op dit artikel

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding
Mededelingen

Stelling

FIFA-verkiezing uitstellen

De Amerikaanse justitie heeft negen leden van de wereldvoetbalbond aangeklaagd. Zij zouden voor meer dan 150 miljoen dollar aan steekpenningen hebben aangenomen in ruil voor toewijzing van toernooien, uitzendrechten en sponsordeals. Daarnaast startte de Zwitserse justitie een onderzoek naar mogelijke frauduleuze handelingen van officials van de FIFA bij de toewijzing van de WK’s van 2018 aan Rusland en 2022 aan Qatar. Bij zoveel juridische vraagtekens moet de FIFA de verkiezing van een nieuwe voorzitter uitstellen.

Stelling
Stelling

Outletcenter SugarCity goed voor Haarlem

De vergunning voor het outletcenter op het terrein van SugarCity bij Halfweg is verleend. De vrees bestaat dat dit nieuwe megawinkelcentrum ten koste gaat van de winkels in de Haarlemse binnenstad. Maar het outletcenter is ook goed voor Haarlem.

Stelling
Het antwoord van...
DC Klinieken
HJ Kooijman
Orthopedisch chirurg
25-05-2015 16:00 Vraag & antwoord

Een nieuwe knie is een grote stap. Om hieraan tegemoet te komen en zoveel mogelijk de eigen knie te behouden, is het ook mogelijk om voor een deelprothese te gaan. Deze vervangt alleen het zieke gedeelte van de knie. Sneller herstel is hierdoor mogelijk en het trauma van de operatie is kleiner. Orthopedisch chirurg HJ Kooijman van DC Klinieken vertelt hierover in zijn antwoorden op lezersvragen.

Lees verder!