Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Reageer op dit artikel

Stelling

Geen omgangsrecht opa's en oma's

Het CDA wil een betere omgangsregeling voor opa’s en oma’s die hun kleinkinderen na een scheiding niet of nauwelijks meer kunnen of mogen zien. Echtscheidingsadvocaat Mark Teurlings vindt het een slecht plan. „Kinderen zijn van ouders en niet van grootouders.” CDA en Teurlings hebben ongelijk. Kinderen zijn van niemand dan zichzelf. Als er wettelijke rechten moeten zijn rond echtscheiding behoren kinderen het primaat te krijgen. Omgangsrecht voor grootouders is geen goed idee.

Stelling
Stelling

Meeuwen moeten worden afgeschoten

Meer dan de helft van de Haarlemmers ervaart overlast van de meeuwen, zo blijkt uit onderzoek door de gemeente. Een kwart vindt zelfs dat de overlast drastisch mag worden aangepakt, bijvoorbeeld door meeuwen af te schieten.

Stelling
Het antwoord van...
Westfriesgasthuis
Lisan Ravensbergen
Pijnbehandelaar/anesthesioloog
02-03-2015 12:25 Vraag & antwoord

Schade aan de zenuwen kan aanhoudende pijnklachten veroorzaken. Herstel is vaak niet mogelijk, maar er kan wel geprobeerd worden de pijn zo goed mogelijk te bestrijden. Een bezoek aan een pijnpoli geeft inzicht in mogelijke therapieën. Pijnbehandelaar en anesthesioloog Lisan Ravensbergen van het Westfriesgasthuis beantwoordt deze week drie vragen over zenuwpijn.

Lees verder!