Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies' , veilt de maskers. Foto United Photos Bart van Vliet

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Reageren

Reageer op dit artikel

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Miljoenen voor Messi terecht

Lionel Messi verdient met zijn 65 miljoen euro per jaar 180 keer zoveel als Barack Obama en wel 1800 keer zoveel als de gemiddelde Nederlander. Gigantisch veel geld natuurlijk, maar het is niet meer terecht dat de sterren uit de voetbalsport zoveel geld krijgen. Er zijn vele miljoenen mensen die er geld voor over hebben om naar de stadions te komen en hun sterren via betaalzenders in actie te zien of een shirtje kopen met de naam van hun idool. Er gaat veel geld om in de voetbalsport en de voetballers hebben gewoon recht op hun deel.

Stelling
Stelling

Station Haarlem niet afsluiten

Vanwege de veiligheid wil de NS stations gaan afsluiten met poortjes, ook in Haarlem. De gemeente is daar tegen, de twee tunnels vormen voor voetgangers een belangrijke verbinding tussen Noord en het centrum. De gemeente heeft gelijk, station Haarlem mag niet worden afgesloten.

Stelling
Het antwoord van...
Zaans Medisch Centrum
Guy Pecasse
Orthopedisch chirurg
23-03-2015 01:15 Vraag & antwoord

Een voetknobbel, klapvoet of hamerteen. Wat is daar aan te doen? Orthopedisch chirurg Guy Pecasse van het Zaans Medisch Centrum vertelt het deze week in zijn antwoorden op lezersvragen.

Lees verder!