Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies' , veilt de maskers. Foto United Photos Bart van Vliet

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Reageren

Reageer op dit artikel

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Giro hoort niet in Nederland

De Giro d’ Italia is opnieuw neergestreken in Nederland. In ruil voor een miljoenendonatie rijden de renners drie dagen door Gelderland. De provincie die ons mooie streken zegt te leveren, maar dit is vooral een vreemde. Dat een wielerronde in het buitenland start zijn we de laatste jaren wel gewend. Maar de Tour de France laat de renners in ieder geval nog op de fiets naar Frankrijk rijden. De Giro en Nederland vergt een luchtbrug voor het peleton en alle volgers. En wie volgt? Gaan we straks starten in Qatar? De Giro heeft gewoon niets te zoeken in Nederland.

Stelling
Stelling

Afghaanse postsorteerder moet herenigd met zijn gezin

De Afghaanse Hoofddorper Sharif Mohammadi verblijft nu in het detentiecentrum op Schiphol. Na een verblijf van negentien jaar in Nederland werd hij onlangs uitgezet naar Afghanistan omdat hij zich als postsorteerder van de veiligheidsdienst schuldig zou hebben gemaakt aan het schenden van mensenrechten. Dat land weigerde hem echter, nu zit de vader van vier kinderen dus vast op Schiphol. Hij moet zo snel mogelijk een verblijfsvergunning krijgen en worden herenigd met zijn gezin.

Stelling

Zorgvraag van de week
Geert Kuneman
Beddenspecialist
Borst Bedden
Thema van deze week: waterbedden en het lichaam
Lees verder