Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Stoppen met wintertijd

Kinderen worden te vroeg wakker of zijn niet naar bed te slaan, kippen raken van de leg, huisdieren weten niet meer of ze aan de brokken toe zijn of eerst uit moeten. De invoering van wintertijd (dit weekend moet de klok een uur terug) en straks weer zomertijd spot met alle natuurwetten. Mensen kunnen zelfs in een heuse winterdepressie geraken door deze malligheid. En waarom? Een beetje meer daglicht voor de boeren en een beetje minder kunstlicht in de ochtenduren. Stop onmiddellijk met deze onzin. Afschaffen die wintertijd.

Stelling
Stelling

Bloemenpiet voor Haarlem goed idee

Haarlem krijgt in navolging van de stroopwafelpiet in Gouda een bloemenpiet. Dat zegt Marc Schultheis die de Sinterklaas-intocht in Haarlem organiseert. Gezien de commotie die de zwarte Piet oproept is dat een goed idee. Wat is uw mening?

Stelling
Het antwoord van...
Centrum Oosterwal
Nike Ramaker
Huidtherapeute
20-10-2014 17:06 Vraag & antwoord

In de Week van de Huidtherapie hadden lezers de mogelijkheid om al hun vragen over de mogelijkheden van huidtherapie te stellen. Daar is een top 3 uit naar voren gekomen. Veel lezers wilden iets weten over een tepeltatoeage na borstkanker. Nike Ramaker, huidtherapeut bij Centrum Oosterwal, geeft hier antwoord op. Dat doet ze ook op vragen over striae en onderhuidse talgbulten.

Lees verder!