Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies' , veilt de maskers. Foto United Photos Bart van Vliet

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Reageren

Reageer op dit artikel

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Geen vrouwen bij Mariniers

Vrouwen worden vanaf volgend jaar toegelaten tot het Korps Mariniers. Dat heeft minister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie besloten. Ze vindt dat er echter niet getornd mag worden aan de fysieke en operationele eisen. Los van de vraag hoe reëel het is dat de vrouwen dezelfde zware training weten af te ronden, kun je je afvragen of de toelating van vrouwen tot deze elitegroep wenselijk is. Uit onderzoek is gebleken dat een eenheid uit enkel mannen effectiever opereert en minder risico loopt op verwondingen. In oorlogssituaties mag niet worden geëxperimenteerd met mensenlevens.

Stelling
Stelling

Beton is een goede oplossing voor het Stationsplein

Wethouder Cora-Yfke Sikkema (GroenLinks) is het afbrokkelende en rammelende natuursteen op het Stationsplein zat. Ze nam een rigoureus besluit: het natuursteen gaat eruit en wordt vervangen door beton. Dat is goed bestand tegen het vele en zware busverkeer. Met een verfje of een mooie toplaag valt daar ook nog iets fraais van te maken. Dus beton is een goede oplossing voor het Stationsplein.

Stelling

Zorgvraag van de week
Rob Wouters
Oogarts
Oogcentrum Noordholland
Thema van deze week: blefaritis
Lees verder