Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies' , veilt de maskers. Foto United Photos Bart van Vliet

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Reageren

Reageer op dit artikel

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding
Zoek een serieuze relatie in jouw omgeving

Stelling

Ook maanden verlof vaders

Onlangs werd het vaderschapsverlof verlengd van twee tot vijf dagen. Maar dat gaat D66 niet ver genoeg. Die partij wil dat kersverse vaders drie maanden verlof kunnen krijgen. Het plan zou de staat 200 miljoen euro kosten. Het wordt hoog tijd dat vaders echt een lange tijd verlof wordt gegund. Ook voor vaders is het krijgen van een kind een zeer ingrijpende gebeurtenis. Bovendien hecht het kind zich hierdoor sneller aan zijn of haar vader. En dat is beter voor de ontwikkeling van het kind. Daar plukt de samenleving dan later weer de vruchten van.

Stelling

Zorgvraag van de week
Ron Loef
Beddenspecialist
Borst Bedden
Thema van de week: bed bij ouderdom
Lees verder