Haarlems Dagblad - Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Veiling maskers in De Hallen goed voor 30 mille

Door Redacteur Haarlem - 18-11-2012, 23:00 (Update 18-11-2012, 23:00)

HAARLEM - De veiling zondagavond in De Hallen Haarlem van de maskers uit de expositie ’Maskerade’ bracht 30 mille op. Met de 50.000 euro die verkoop van de map ’Fotozaken’ oplevert kan De Hallen nu een installatie van Rineke Dijkstra kopen.

In een volle zaal en onder bezielende leiding van Jop Ubbens, algemeen directeur van Christies’s Nederland, wisselden de 62 maskers, die tot de namiddag nog deel uitmaakten van de expositie ’Maskerade’, van eigenaar. Het eerste masker - van Philip Akkerman - mocht Ubbens gelijk afhameren op 1700 euro. ,,Een mooie binnenkomer’’, klonk het in het publiek. Toch ging het merendeel van de maskers gemaakt door (inter)nationaal bekende kunstenaars voor minder weg: gemiddeld 400 euro. ,,Net niet beschamend’’, vond de Haarlemse Margreet Bouman wier masker 500 euro deed. ,,Het publiek deed niets cadeau’’, typeerde ze de veiling. Het mocht dan een benefietveiling zijn voor De Hallen - georganiseerd door De Vrienden van het Frans Hals Museum /De Hallen Haarlem ter gelegenheid van hun zilveren jubileum- er werd kritisch en kwaliteitsbewust gekocht.
Absolute topper van de veiling, een masker van Nathaniel Mellors, kocht kunstverzamelaar Jack Bakker uit Bentveld voor 2000 euro. Het leverde hem een warm applaus op. De kenner ging ook met de Marc Mulders en Jonathan Meese naar huis.
En zo zaten er nog een paar rasechte verzamelaars in de zaal. Hans Vermeulen kocht de maskers van Babs Haenen, Jan Jacobs Mulder, Marinus Fuit en Sjoerd Buisman. De credits voor de keuze gaf hij aan zijn vrouw, Iesje Vermeulen die als lid van de jubileumcommissie van De Vrienden ’Maskerade’ plus veiling en verkoop van de map Fotozaken (met foto’s van tien Nederlandse fotografen) entameerde.
Museumdirecteur Karel Schampers was na afloop in zijn nopjes. ,,Dankzij de Vrienden én al de kunstenaars die op ons verzoek een masker maakten kunnen we nu, samen met het Stedelijk Museum, The Crazy House kopen van Rineke Dijkstra, die prachtig installatie die hier vorig jaar te zien was.’’

Draag bij aan dit artikel
Stuur een tip
Stuur een video
Stuur een afbeelding

Stelling

Kernreactor moet nú sluiten

De basisgrondstof voor een kernreactor is vertrouwen. Maar kunnen we de directie van NRG nog wel geloven? Afgelopen dagen regeerde het nieuws over de falende veiligheidscultuur bij het bedrijf in Petten. Voor onder meer Greenpeace reden om te stellen dat de kernreactor per direct gesloten moet worden. Woordvoerder en campagneleider kernenergie Jorien de Lege: "Wij roepen al twintig jaar dat de reactor onveilig is. Bij kernenergie mogen geen fouten gemaakt worden. Ondertussen gaat het aan de lopende band mis." Nu het vertrouwen zo erg beschadigd is, moet de boel meteen dicht.

Stelling
Stelling

Wonen in Waarderpolder moet kunnen

De gemeente wil woonfraude gaan aanpakken en vooral ook het illegaal wonen in bedrijfspanden in de Waarderpolder. Maar wonen op dit bedrijventerrein moet kunnen, het maakt de Waarderpolder levendiger en leefbaarder. Wat is uw mening?

Stelling
Het antwoord van...
Zaans Medisch Centrum
Martin Meinardi
Cardioloog
13-10-2014 07:00 Vraag & antwoord

Je hart klopt drie keer zo snel, terwijl je gewoon rustig televisie zit te kijken. Veel mensen hebben geregeld last van hartkloppingen. Het is een van de symptomen van boezemfibrilleren. ,,Meestal is er niet één duidelijke oorzaak voor boezemfibrilleren te benoemen”, zegt cardioloog Martin Meinardi. Hij geeft antwoord op vragen over boezemfibrilleren.

Lees verder!