BLOEMENDAAL AAN ZEE - De brand die in de nacht van zondag op maandag woedde bij het Bloemendaalse strandpaviljoen Republiek, is ontstaan in een pizzaoven. De constructie van de oven bestond voor een deel uit houten pallets.
Volgens eigenaresse Karen Groenendal is er nauwelijks sprake van brandschade. ,,Alleen is een deel van de buitenwand zwartgeblakerd door de rook. Uiteindelijk was de schrik groter dan de gevolgen'', zo vertelt ze.
De brand brak uit in een pizzaoven die grotendeels is gebouwd op een constructie van houten pallets. Ondanks het brandgevaar van hout, was de constructie niet onveilig. Groenendal: ,,Er zijn hier controleurs geweest, maar die zeiden er niks over. Dus we hebben niks gedaan wat niet mocht.''
Toch overweegt de eigenaresse voor volgend strandseizoen wel een andere constructie te bedenken. ,,We zijn nu nog een week open, maar de kans is groot dat we maatregelen gaan treffen volgende zomer.''
Bij de brand, die vrij snel onder controle was, vielen geen gewonden. Vandaag is Republiek gewoon geopend voor gasten.
