Haarlems Dagblad - Haarlemse wasberen 'lopen weg voor vreemden'
Een van de weer gevangen wasberen dinsdagavond. Foto Michel van bergen Gepubliceerd 20 juni 2012 17:08 | Laatste update 20 juni 2012 17:08

HAARLEM - De vijf ontsnapte wasberen uit de Artisklas Haarlem hadden dinsdag maar een klein gaatje in het gaas rond hun verblijf nodig. Al gravend en spittend stonden ze ineens buiten.

Al wroetend in de grond ontdekten ze een los puntje in het gaas op de bodem van hun verblijf. ,,Vanaf oktober vorig jaar staat dat hok er. Het vastmaken van het gaas heb ik toen aan iemand anders overgelaten. Zo zie je maar, je moet het dus zelf doen’’, vertelt beheerder Harald Ames de dag na het avontuur van de diertjes.

,,Het is geen slecht hok hoor, want het moet aan dierentuineisen voldoen. Het ministerie controleert dat, maar er wordt niet gekeken of elk ijzerdraadje vastzit’’, aldus Ames.

Hoewel wasberen onderzoekend en nieuwsgierig zijn, zijn de Haarlemse diertjes niet erg stoer. ,,Buiten bekend terrein vinden ze alles eng. Toen ze buiten hun hok waren, wisten ze eigenlijk niet goed wat ze moesten doen. Heel even zijn ze in het Schoterpark geweest, maar al snel kwamen ze terug’’, weet Ames.

 

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties
Stelling: Zelf eieren van meeuwen rapen

De meeuwenoverlast in Haarlem kan niet worden aangepakt omdat een speciale aannemer daarvoor nog geen toestemming heeft. Daarom moeten Haarlemmers zelf maar eieren van meeuwen gaan rapen. Wat is uw mening?