sluiten
Inloggen
sluiten
donderdag 09 september 2010

Lekkerbekje komt uit IJmuiden

  • Gepubliceerd op 19 maart 2010, 15:38
  • Laatst bijgewerkt op 19 maart 2010, 16:35
ijmuiden - 

Het lekkerbekje is afkomstig uit IJmuiden. De gebakken visfilet die inmiddels in heel Nederland te koop is, werd bedacht door Jaap de Graaff, die een viskar had op het Sluisplein van IJmuiden en later een viswinkel aan de Krügerstraat.

Dat onthult zijn zoon Wout (of Woud) in 'Ros zegt, ze benne goed', een bundeling jeugdherinneringen aan Oud-IJmuiden van voor 1940.

,,Vader stond met gebakken vis 's ochtends bij de vishal. De viskopers en visknechten kwamen langs als ze van de ene marktafslag naar de andere liepen. Ze hielden hun pakje boterhammen opengeslagen. Wij legden er dan een 'lekkerbekje' tussen. Een gefileerd schelvisje of wijtinkje. Vader was eigenlijk de uitvinder van het lekkerbekje. Z'n glazenwagen waarmee hij met gebakken vis op het Sluisplein stond heette dan ook ''t Lekkerbekje'. Vader werd zo ook wel genoemd. Mij noemden ze ook wel zo, maar dat was dan meer bedoeld als zoon van Lekkerbekkie.''

Zaterdag in IJmuider Courant een uitvoerig artikel over het boek dat Wout de Graaff schreef over zijn jeugdherinneringen aan Oud-IJmuiden.

Inloggen
Reacties
  • Ik kom inderdaad uit IJmuiden ja... Whahahaha

    Geplaatst door Lekkerbekje op 10:31 20-mrt-2010
  • Volgens mij is de lekkerbek afkomstig uit zee.

    Geplaatst door beerput op 00:25 21-mrt-2010
  • Ik heb op zee nog nooit een lekkerbekje gevangen.

    Geplaatst door Vleugelmoer op 13:13 21-mrt-2010
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Andere naam voor Zuidtangent prima idee (uitleg)
Poll
Eens (33%)
Oneens (67%)
Totaal aantal stemmen: 379
advertenties

Wandelen in Noord-Holland

Fotoalbum Havenfestival

Top 5 energie (tip)

advertenties