HD - Huiler gespot aan binnenzijde sluizen IJmuiden
RSS Laatste nieuws regionaal donderdag 23 februari
Huiler gespot aan binnenzijde sluizen IJmuiden Foto:Ko van Leeuwen

Huiler gespot aan binnenzijde sluizen IJmuiden

IJMUIDEN - Maandagmiddag is aan de binnenzijde van de sluizen een huiler gespot. Deze jonge zeehond is volgens Dave de Koning, vrijwilliger bij Dierenambulance Velsen en de Eerste Hulp bij Zeehonden (EHBZ) ongeveer anderhalve week oud.

Het beestje werd opgemerkt door personeel van Aanneembedrijf Stolk/De Branding toen deze met een boot langs het havenhoofd tussen het Noordzeekanaal en de 1e Rijksbinnenhaven voeren. Samen met De Koning hebben ze geprobeerd om hem te vangen maar dat is niet gelukt.

Volgens De Koning is er over de overlevingskans weinig te zeggen: "Als er genoeg vis of ander eten is heeft hij een redelijke overlevingskans, zo niet dan zal hij snel verzwakken. Als hij kan worden gevangen dan is de overlevingskans een stuk groter".

Wie het beestje ziet zwemmen op een plek waar hij gevangen kan worden kan bellen met de Dierenambulance op nummer 0255-533239.

 

Neem nu een proefabonnement op uw regionale dagblad!



blog comments powered by Disqus



RSS Laatste nieuws Binnenland donderdag 23 februari
RSS Laatste nieuws Buitenland donderdag 23 februari
RSS Laatste nieuws Sport donderdag 23 februari